jump Index ScientificPsychic.com
Scientific Psychic Expand your mind

Przestań palić papierosy i tytoń

Кто не курит и не пьёт, тот здоровеньким помрёт
Kto nie pali lub napój umrze w dobrym zdrowiu. - Rosyjskie przysłowie.

Jeśli weźmiemy fatalistyczną wizję życia, nic nie jest ważne. Jednak głęboko wewnątrz, czujemy, że mimo, że nasze życie jest skończona, możemy zrobić wiele. Jest to pragnienie, aby żyć długie, zdrowe życie z naszych przyjaciół i bliskich, które mogą zapewnić motywacja, aby rzucić palenie.

Wielu palaczy czuć, że są panami własnego losu i że może rzucić palenie, zawsze chcą, ale następnie przekonać się że cieszą się palenie i że nie będzie zamknąć dzisiaj. Z biegiem czasu, staje się zwyczaj z zakorzenione, aż staje się stylem życia i uzależnienie, że powoduje dyskomfort fizyczny, jeśli zatrzymany. Jedynym sposobem, aby rzucić palenie jest do pokonania psychicznego uzależnienia od tytoniu i leczenia fizycznego uzależnienia od nikotyny.

Palenie nie jest na pewno łatwy zwyczaj kopać. A mały procent ludzi są w stanie rzucić zimno indyka, wielu w końcu odebrać zwyczaj ponownie. Jeśli naprawdę chcesz rzucić palenie i właściwie potrząsać ten nawyk na dobre, należy poważnie rozważyć centrum leczenia ambulatoryjnego. Niedawno przystępnej opieki ustawy (ACA) pomogła wielu palaczy, ponieważ istnieje więcej opcji pokrycia dla programy rzucania palenia. Ośrodki te są wspaniałe zasobów, które daje dostęp do grup wsparcia i pozwala rozmawiać z doradców. W ten sposób nie będą czuć się tak samotnie w Twoje wysiłki, aby wyciąć palenie ze swojego życia i ostatecznie być bardziej prawdopodobne wyciąć ten nawyk na dobre.

Rzucić palenie
Rzucić palenie

Szkodliwych skutków palenia
PALENIE:
Prawdopodobnie słyszeliście, że palenie papierosów jest najczęstszą przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych. Papieros Palacze żyją średnio o 10 lat wcześniej niż osoby niepalące. Tytoń jest odpowiedzialny za ponad połowa zgonów z powodu raka. Surgeon General wydała sprawozdanie w 1964 powiedzenie, że palenie jest szkodliwe.

Surgeon General's Warning

W 1983 roku palenie papierosów zajęła się jako największy zapobiec przyczyną choroby niedokrwiennej serca (choroby Wieńcowej). Palenie papierosów do pięciu dziennie zwiększa ryzyko zawału serca o 40% w porównaniu do niepalących i palenie jedno opakowanie dziennie czteroosobowe ryzyko. W 1984 roku palenie papierosów okazał się być główną przyczyną z przewlekłą obturacyjną płuc chorób (POCHP), takich jak przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc, zarówno mężczyzn jak i kobiet. POCHP jest chorobą postępującą, sprawia, że trudno oddychać. POCHP może powodować trudności w oddychaniu, świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej i kaszel, który wytwarza duże ilości śluzu. POCHP może utrudnić zrobić podstawowe czynności, takich jak chodzenie czy wchodzenie po schodach. Sprawozdanie za 2004 r. stwierdził, że papieros palenie powoduje choroby w prawie wszystkich narządów ciała, i że to jest jednoznacznie związane z białaczki, zaćma, zapalenie płuc i raka szyjki macicy, nerek, trzustki i żołądka. Nienarodzone dzieci i nie palaczy, którzy wdychać Dym wydychany przez palaczy i palenie tytoniu (wdychanie dymu) może również stać się chory, i tysiące związanych z paleniem pożarów występuje corocznie. Statystyki z Center for Disease Control (CDC) pokazują, że palenie zabija ponad 440000 osób rocznie w Stanach Zjednoczonych.[1] dla porównania zmarł około 400000 Amerykanów podczas II wojny światowej, 58000 amerykańskich żołnierzy zmarło podczas wojny w Wietnamie, i 2800 osób zginęło, gdy upadł na wieże World Trade Center po uderzeniu przez dwa samoloty porwane na 11 września 2001 roku. Jesteśmy smutni to wielka strata życia. Jednak, co roku, liczba zgonów spowodowanych przez palenie jest ponad 157 razy większa niż w World Trade Center, większa niż Wietnam, 7.5 i przekracza tych z okresu II wojny światowej, ale o dziwo, nie spowoduje żadnych wielkie oburzenie bo zadajemy to dobrowolnie na siebie.

Statystyki Śmierć

Dlaczego jest palenie szkodliwe?
Dym tytoniowy zawiera ponad 60 rakotwórczych chemikaliów (rakotwórczych), tym wielopierścieniowych węglowodorów, N-nitrozoamin, aldehydy i związków nieorganicznych. Dwadzieścia substancji rakotwórczych przyczyną raka płuc i gardła.[2] są najbardziej rakotwórczych substancji chemicznych w tytoniu nitrozoaminy. Te znajdują się w dymie, tym używanych dymu (dym tytoniowy) i żucie tytoniu. Substancje chemiczne powodują podrażnienie i stan zapalny, który stopniowo uszkodzenia komórek usta, nos, gardło i płuca, powodując ich stać nowotworowych.

raka płuca
Niedrobnokomórkowego raka płuca
Zdjęcie rentgenowskie płuc rak.
Biały Msza w czerwonym kole jest guz płuca


Rak jamy ustnej
Oral Cancer

Tytoniu do żucia:
Żuć tytoniu, która odbyła się w jamie ustnej przez 30 minut lub średniej wielkości dip zapewnia tyle nikotyny o 3 papierosy. To sprawia, że bezdymnego tytoniu jest bardzo wciągająca. Mimo że istnieje nie dymu, tytoń odbędzie się między policzków i dziąseł uwolnień substancji chemicznych, które powodują zmiany w tkankach błon śluzowych jamy ustnej w ciągu siedmiu dni. Stanów przedrakowych białe lub czerwone plamy (leukoplakias lub erythroplakias) może rozwinąć się w tkankach jamy ustnej przerodzić się pod wpływem szkodliwych substancji chemicznych.

Rak jamy ustnej obejmuje nowotwory jamy ustnej części gardła i gardle lub krtani. Rak jamy ustnej jestOral Cancer bardzo trudne do wyleczenia, ponieważ zarówno raka i zabiegi uniemożliwiają właściwą dietę. Tylko połowa z tych z chorobą przetrwać ponad pięć lat. Około 30 000 nowych przypadków raka jamy ustnej (ustnej, jamy ustnej i gardła) rozpoznaje się rocznie, i ponad 8000 osób umiera na raka jamy ustnej co roku.[3]

E-papierosy
Elektroniczne papierosy są zasilane z baterii urządzenia, które atomize płynny roztwór do produkcji pary, która przypomina dymu. Rozwiązania zwykle zawierają nikotyny i aromatów. E papierosy nie należy używać tytoniu i nie zawierają szkodliwych składników dymu tytoniowego, nikotyna, że dostarczają one jest nadal wciągająca. Jednak badania rzucania palenia wykazały, że wśród palaczy, którzy próbowali zatrzymać bez profesjonalnego wsparcia, tych, którzy korzystają z e papierosy są bardziej prawdopodobne zgłosić dalszy abstynencji, niż tych, którzy używali produktów terapii zastępczej nikotyny zakupione over-the-counter lub nie pomocy do zaprzestania.[5] Ostatnio dużo palaczy zostały z wykorzystaniem e papierosy przestawić alternatywa, że nie jest tak szkodliwe jak papierosy. Elektronicznych papierosów wzrosła popularność w latach ze względu na oszczędności, cool czynnikiem i nikotyny o smaku truskawki, brzoskwinie, itp.

Palenie powoduje zmarszczki i przyspiesza starzenie się
Substancji chemicznych w dymie tytoniu wąskich naczyń krwionośnych w najbardziej oddalonych warstwy skóry. Przepływ krwi wyczerpuje tlenu i ważnych składników odżywczych, takich jak witaminy A i powoduje uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny, które dają siłę i elastyczność skóry. W rezultacie skóra zaczyna zniżkować i zmarszczki przedwcześnie, przyspieszając proces starzenia. Palenie jest związane ze zwiększoną zmarszczek i uszkodzenia skóry w innych częściach ciała, w tym wewnętrzne broni. Powtarzające się narażenie na ciepło ze spalania papierosów i wyraz twarzy, wykonane podczas palenia, wykonujących usta i mrużąc oczy, aby utrzymać się dym, może również przyczynić się do zmarszczek. Poniższe zdjęcia bliźniąt jednojajowych, w wieku 52, pokazuje, które zmarszczek spowodowanych paleniem. Twin po prawej stronie wędzone około trzech papierosów dziennie (52.5 opakowań rocznie), a jej skóra ma o wiele więcej zmarszczek i cięższych starzenia się.[4]

siostry bliźniacze
Od lewej: Zakaz palenia podwójne,   Prawo: Siostra bliźniaczka, który pali 3 papierosów dziennie
(Kliknij w obrazek aby go powiększyć)

Polish translation by Alice Slaba

© Copyright  - Antonio Zamora

English
Español
Беларуская